KONST / Litografier / Färglitografier 12989255
nr 1298 9255
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Färglitografier, 14 st, 25 & EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 24x26 cm
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 16 december 2019
kl 19:31:01
14/12 02:21:48
300 kr
16/12 19:26:01